TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

Kocaeli'nin En Güvenilir Klima Teknik Servisi

VRF Klima Servisi

VRF Klima Servisi

Her mevsim hayatımızı kolaylaştıran klimalar periyodik olarak bakım isteyen cihazlar arasında bulunmaktadır. Ayrıca klimaların arızaları halinde de uzman teknik elemanlar ile cihaz onarımı gerçekleşmektedir. VRF klima servisi olarak Kocaeli ve İzmit bölgelerinde uzun yıllar klima servis çalışmaları yürütüyoruz. Tecrübeli ve uzman çalışmalarımız ile klimaların uzun ömürlü ve sağlıklı kullanımını sağlıyoruz.

VRF Klima Bakım Çalışmaları

Klima bakımı, klima servis çalışmalarının en önemli alanlarından biridir. Rutin olarak bakımı yapılmayan klimalar zamanla arıza yapacaktır. Bu bakımdan klima bakımları cihazın uzun ömürlü kullanımı açısından oldukça önemlidir. Ayrıca klima bakımı ortamın temiz hava bakımından yeterli seviyede bulunması açısından da oldukça önemlidir.

Klima Bakımı Sırasında Yapılanlar

  • Hava filtresi bakımı
  • Hava akımı destekleyici filtrelerin temizliği
  • Periyodik bakım

Gerçekleştirmektedir. Klima bakımında filtre temizliği için dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Uzun yıllar boyunca bu sektörde hizmet veren firmamız klima bakımı konusunda en uygun fiyatlar ile en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Klima Bakımında Temizlik

Hava filtresi temizliği klima bakımında en dikkat edilecek konular arasında yer alır.

Hava Filtresi Temizliği

  • Musluk altında yıkanır
  • Süpürge yardımı ile tozdan arındırılır
  • Sıcak su temizliği yapılır, bu aşamada sıcak suyun 50 dereceyi geçmemesi gerekir
  • Filtreler yıkanma sırasında çitilenmemelidir
  • Filtreler asılarak kurutulmamalıdır
  • Soket bağlantıların tamamı kontrol edilir

Klima bakımı sırasında temizlik ve parça kontrolleri ayrıntılı şekilde tamamlanır. Klimada arızaya neden olabilecek parçalar servisimiz tarafından değiştirilir.

VRF Klima Arızaları Çeşitleri

Klima arızları konusunda deneyimli teknik ekibi ile hizmet veren firmamız, en sık karşılaşılan arızalardan nadir görülen arızalara kadar her soruna çözüm sunmaktadır. Pratik çözümlerin yanı sıra kalıcı çözümler sunan firmamız garantili hizmet anlayışı sunmaktadır.

Klimalarda görülen arızalar genel anlamda iki başlık altında toplanabilir. Bunlar elektriksel arızlar ve mekanik arızalardır. Bazı arızalar oldukça basittir ve sadece telefon yardımı ile dahi düzeltilebilir.

Fakat bazı arızalar için uzman ve deneyimli bir servise ihtiyaç duyulmaktadır. Elektrikli aletlerin genelinde olduğu gibi klimalarda da hassas bir çalışma yürütülmediği zaman sıkıntıların çözümleri zorlaşabilir hatta bazen imkansız bir hal alabilir. Bu bakımdan servisimiz en hassas ve etkili çözümleri sunmaktadır.

Klimalarda Etkili Ve Kalıcı Çözümler

Klimalarda en sık karşılaşılan problemlerin başında kumanda ile çalışmama sorunu yer almaktadır. iç ünite ve dış ünitede sıkıntı olmamasına rağmen kompresörün devreye girmiyor olması da sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer alır. Bu duruda iç ünite hasar görmüş olabilir, üniteler arasında yer alan kablolarda sıkıntılar oluşabilir, kompresör motoru ile ilgili sıkıntılar bulunabilir. Uzman kadromuz bu alanda en etkili çözümleri kalıcı şekilde sunmaktadır.

İç ünite ve dış ünite ile ilgili sorunlar en fazla karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Bu konuda klima modeline ya da markasına takılmaksızın teknik ekibimiz anında müdahalede bulunmaktadır. Deneyimli ekibimiz güncel olarak aldıkları eğitimler ile cihazların tüm özelliklerine hakimdir. Böylece sorunun tespiti kadar arıza onarımı da son derece kısa sürede tamamlanmaktadır.

Ünitelerin gürültülü şekilde çalışması da klima arızalarında en fazla karşılaşılan konular arasında yer almaktadır. Yabancı cisimlerin kanatlara teması, ünitelerin yerine tam olarak oturtulmamış olması, besleme kabloları ile farklı parçalar arasında bulunan sürtünmeler ya da bazı parçaların deforme olması bu sorunlara yol açmaktadır.

Klima arızalarında hızlı ve etkili çözüm için öncelikle sorunun doğru olarak tespit edilmesi gerekir. Deneyimli ve uzman teknik ekibimiz sürekli olarak aldıkları eğitim sonrasında cihazlara tam anlamıyla hakim olmaktadır. Böylece etkili çözümler ve hızlı çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 VRF – VRS Klima Satış, Tamir, Bakım ve Montaj Servisi

Klima bakımı sırasında temizlik ve parça kontrolleri ayrıntılı şekilde tamamlanır. Klimada arızaya neden olabilecek parçalar servisimiz tarafından değiştirilir.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.