TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

Kocaeli'nin En Güvenilir Klima Teknik Servisi

Pano Tipi Klima Servisi

Pano Tipi Klima Servisi İnsanların yaşam ortamlarında kullandığı çok çeşitli kapasitelere sahip birtakım teknolojik ürünler vardır. Genel olarak bu ürünler günlük hayatı daha da kolaylaştırmak ve insanlara konforlu bir alan oluşturmak üzerine dinamiklere sahiptirler. Bu ürünler arasında özellikle klimalar neredeyse her ortamda var olan en kullanışlı ürünler arasında yer alır.

Ortamdaki ısı dengesini elverişli şekilde ayarlamak üzerine tasarlanmış olan bu cihazlar, çeşitli mevsimsel durumlara da bir uyum sağlarlar. Tüm bu nedenlerden ötürü insanlara önemli bir ölçüde iyi faydaları vardır. Klimalar genel olarak ev gibi özel yaşamlarında sıkça kullanılır. Fakat bu ürünler de tasarımları konusunda bir farklılığa sahip oldukları için, kullanım yerleri de buna uygun şekillenebilmektedir.

Pano Tipi Klima Servisi
Profesyonel Teknik Servis, Aynı Gün İçinde Bakım, Arıza, Tamir Hizmetleri...

Ev tipi klimalardan farklı bir yapıda olan pano tipi klimalar daha çok fabrikalar veya otomotiv sanayisi gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yine basım tekniklerinin uygulandığı endüstrilerde veya gıda işletmeleri gibi alanlarda da kullanılabilmektedir. Pano tipi klimalar da, ona işlevselliğini kazandıran kompresör ve fan sistemleriyle çalışmaktadır. Bu klimalar genel itibariyle sıcaklık değerinin 50’nin üzerine çıktığı ortamlarda güvenle kullanmaya uygundur. Pano tipi klimaların tasarımı aşamasında içyapısına yerleştirilen filtreler, cihazın her şeye rağmen çok iyi bir şekilde çalışmasını sağlar.

Ayrıca bu özelliğinden dolayı cihaz çevresel dış etkenlere karşı daha dayanıklı da olur. Fakat yine de bazı durumlarda pano tipi klimalarda birtakım arıza sorunlarının meydana geldiği gözlenmektedir. Özellikle yoğun sıcak havanın zorlayıcı etkisi veya çevresel tozlara cihazın yoğun bir şekilde maruz kalması gibi unsurlar da, bu ürünlerin bir problemle karşılaşmasına sebep olmaktadır. Ama durum her ne kadar bu hale gelmiş olursa olsun, pano tipi klima servisi hizmetleriyle bu sorunları gidermek mümkün olmaktadır.

Pano Tipi Klimaların Önemli Yönleri

Çeşitli ortamlarda kullandığımız ürünlerin nasıl bir verim ve performansa sahip olduğu oldukça önemli bir husustur. Çünkü ancak bu sayede gereksinimlerimiz doğrultusunda bu ürünlerden uygun verimi almış oluruz. Pano tipi klimalar, oldukça kaliteli ve sağlam tasarıma sahip olan ürünlerdir.

Bu ürünlerin en avantajlı yönleri arasında;

 • Çevresel etkenlere karşı daha dayanıklı olmaları,
 • Her zaman zorunlu olacak sıkı bir bakım gerektirmemesi,
 • Elektrik harcanması konusunda daha tasarruflu bir yönünün bulunması,
 • Onarım ve bakım gibi işlemler açısından daha uygun maliyetlere sahip olması gibi önemli hususlar yer almaktadır.

Tüm bu önemli unsurlar pano tipi klimaların tercih edilmesindeki önemli faktörler arasındadır. Kaliteli ve garantili olacak şekilde tercih edeceğiniz ürünlerle bunda çok uzun sürelere gerekli faydaları sağlayabilirsiniz. Ayrıca ileriye yönelik herhangi bir arızayla karşılaşırsanız da yine pano tipi klima servisi hizmetlerden yararlanarak gerekli teknik destekleri alabilirsiniz. Bizler bu konuda müşterilerimize her türlü desteği sunan en iyi firmalardan biriyiz. Deneyimli ve bilgili teknik personellerimizle sizlere en uygun şekilde yardımcı olmaktayız.

Pano Tipi Klima Tamir Servisi

Pano tipi klimaların ortama gerekli verimi sağlamaları için daima tam bir performansla çalışması gerekir. Genel anlamda bu klimalar uzun süreler kullanılmaya yönelik dayanıklı bir yapıda olsalar da uygun zaman geldiğinde bakım ve kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Cihazın gerekli iç temizliği ve filtrelerinin bakımlarının yapılmasıyla yine aynı şekilde bu ürünleri verimli şekilde kullanmak mümkün olur. Ayrıca yine bu aşamada verimi etkileyen ve düzgün çalışmayan parçalar da değiştirilerek cihazın tekrar etkin bir performans elde etmesi sağlanır.

Kondanser Bakımı:

 1. Cihazın enerjisini kapatıp ön kapağını açılır.
 2. Kondansere yapışmış olan yağ, kir, toz v.s basınçlı hava ile temizlenir. (Kirli kondanser ısı transfer yetersiz olmasına, cihazın kısa sürede arızalanmasına ve yüksek enerji sarfiyatına sebep olur. Temizlenmiyor ise yağ çözücü solvent kullanınız.)
 3. Fan kanatlarında bulunan kirleri temizlenir.
 4. Drenaj hortumunu ve tavası kontrol edilir. Kırılma tıkanma varsa gideriniz. (Aksi durumda pano içerisine yoğuşma suyu sıçrama ihtimali vardır).
 5. Elektrik bağlantı kablolarını kontrol edilir. (Aşınma,sürtünme, yerinden çıkma, cihazın arızalanmasına, kısa devre oluşmasına sebep olur).
 6. Cihazın termostat ayarlarını kontrol edilir. Satıcı firmanın önerdiği ısı değerlerinde olmasına dikkat ediniz. (34 °C – 38 °C) (Pano içini ihtiyacın altında soğutmak gereksiz enerji sarfiyatına ve cihazın çabuk yıpranmasına sebep olur).
 7. Cihazın kapağının kapandığına emin olduktan sonra enerji verilir. (Kapağın açık olması cihazın verimli çalışmamasına ve iş kazasına sebep olabilir).

Evaporatör Bakımı:

 1. Cihazın içerde bulunan fanın etrafındaki 8 adet civatayı söküp FAN Menfesi çıkartılır.
 2. Fan motorunun altında olan evaparatör peteğinin üzerine yapışmış olan yağ, kir, toz v.s basınçlı hava ile temizlenir. Evaporatör tavasına su döküp suyu takip ederek drenaj hattının kontrol edilir.
 3. Fan kanatlarında bulunan kirleri temizlenir.
 4. Elektrik bağlantı kablolarını kontrol edilir.
 5. İlk işlemde sökülen fan menfezini takıp cihaza enerji verilir.
 6. Cihazın termostat ayarlarını kontrol ediniz. Satıcı firmanın önerdiği ısı değerlerinde olmasına dikkat edilir . (34 °C – 38 °C)

 

alanında uzman servis

Firmamızla İletişime Geçin

Pano tipi klimalarınızın gerekli tamir ve bakım işlemlerinin en iyi şartlarda gerçekleştirilmesini isterseniz, bu konuda firmamızdan üst düzey bir hizmet alabilirsiniz. Gelişmiş teknik araçlarımızla bizler bakım ve tamir işlemlerini en iyi şekilde yaparak sizlere ürününüzü yine en verimli olacak şekilde teslim etmekteyiz. Bunun için firmamız ile ilgili iletişim bilgilerimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM FORMU

Kartla ödeme imkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.